CracowWeddings

www.cracowweddings.com

Angelika +48 504 017 311
Piotr +48 721 764 000

Kolory, kwiaty, dekoracje - trendy 2009

23 marca 2009

kolorowe-slodycze

Poniższe informacje zostały zebrane z kilkunastu źródeł europejskich i amerykańskich po to aby przybliżyć Wam najświeższe trendy w tematyce ślubnej. To, jak wygląda ślub i przyjęcie weselne nie powinno być wynikiem panującej mody ale znajomość najnowszych trendów może być pomocna i inspirująca.

Kolory
Tabela poniżej przedstawia najbardziej popularne kolory tego roku:


Jesień/zima

Fuksja

Purpura

Turkus

Szaro-niebieski

Ciemno szary

Lawenda

Wiosna/lato

Akwamaryna

Platyna

Zgaszony róż

Blado żółty

Szampan

Zieleń szałwii

Bukiety ślubne:

95% bukietów ślubnych to te trzymane w dłoni, w których kwiaty są zebrane razem i związane szeroką, satynową wstążką. Panny Młode pragnące większego splendoru w bukiecie wybierają dodatki z koralików, broszek, biżuteryjnych spinek, perełek, kryształków lub wstążkę z wyszytym monogramem.

bukiet11Wśród kwiatów nadal największą popularnością cieszą się róże. Wybór zgodny z dzisiejszymi trendami to lilie, piwonie, hortensje, tulipany i orchidee. Aranżacje ?na luzie?, wyglądające jakby ktoś po prostu włożył kwiaty do wazonu zastąpiły te mocno zebrane, związane i precyzyjnie układane kompozycje z zeszłego sezonu. Jaskrawe, żywe kolory kwiatów są nadal popularne.

Dekoracje:

Panny Młode na całym świecie coraz częściej wybierają wiązanki na stołach w tym samym kolorze ale różnej wielkości. Dzięki temu dekoracje wyglądają się być bardziej spontaniczne, nietypowe, a nie jakby zrobione były ?od linijki?. Ważne są dodatki, którymi (oczywiście oprócz kwiatów) wypełniane są wazony ? szklane kulki, muszelki, lodowe bryłki, kryształki, koraliki i świeże owoce (na przykład cytryny).

konfettiPara jest obsypywana po wyjściu z kościoła najczęściej płatkami kwiatów lub diamentowym konfetti. W Polsce ciągle popularny jest również ryż i grosiki (w przypadku tych ostatnich pamiętajcie żeby nie zrobić krzywdy Parze Młodej! zarówno ryż jak i monety trzeba rzucać  w górę, nie w Parę :)). Elementem dodatkowym, który uświetni wyjście Młodej Pary z kościoła jest wypuszczenie gołębi lub popularne ostatnio motyle, które jednak wymagają dobrej pogody i odpowiedniej pory roku.

Dbałość o szczegóły przejawia się także w dekoracji serwetek na przyjęciu. Popularne są ozdoby z winorośli lub ciętych kwiatów, które kładziemy na każdej serwetce. Krzesła są dekorowane tiulem lub gotowymi pokrowcami, niewielkimi bukiecikami kwiatów i/lub wstążkami. Innymi popularnymi elementami dekoracji są chińskie latarnie, girlandy i balony (które wcale nie muszą wyglądać kiczowato! pamiętacie film ?Mój chłopak się żeni??).

Rosnącą popularnością cieszą się bufety z kolorowymi cukierkami i ?bary słodkości?. Składa się na nie całe mnóstwo sloik-slodyczy-2różnorodnych ciastek i słodyczy układanych na szkle lub srebrnych tacach bądź w różnej wielkości szklanych wazach i słojach. Ładne srebrne łyżeczki lub łopatki w każdym z pojemników, pozwalają gościom napełnić małe pudełeczka lub torebki i zabrać ze sobą do domu jako podarunek (miła odmiana dla pudełek z ciastem).

Świece, zawsze popularne na stołach, pozwalają zbudować romantyczną, ciepłą atmosferę niemal w każdym wnętrzu. W zależności od stylu pomieszczeń odpowiednie będą grube świece-stożki, tea lighty, świece w ozdobnych kandelabrach i świecznikach lub pływające w naczyniach z wodą. Jako że w niektórych miejscach nie zezwala się na używanie świec, alternatywą pozostają małe elektryczne tea lighty, świece i światełka.

Duże stoły główne (tak zwane prezydialne) są coraz częściej zastępowane małym stolikiem, przy którym siedzi wyłącznie Para Młoda.

Wszystkie Pary Młode pragną aby dzień ich ślubu był wyjątkowy, inny niż wszystkie inne śluby, na których do tej pory byli i kiedykolwiek będą. Jednym z zabiegów, które pozwalają osiągnąć ten efekt jest personalizacja, która może dotyczyć elementów drukowanych zrobionych według indywidualnego projektu (zaproszenia, winietki, wsrod-lampionowmenu/program uroczystości, tablice z rozmieszczeniem gości), prezencików dla gości, dekoracji, zdjęć, przyjęć tematycznych (niejednokrotnie ściśle związanych z miejscem, w którym poznała się para, z ich pasją, hobby lub zawodem) oraz miejscem organizacji przyjęcia weselnego. Coraz częściej Pary Młode nie boją się już ryzyka organizacji przyjęcia w miejscach nietypowych. Wiele par planuje ślubny weekend, rozpoczynający się już w piątek i kończący się w niedzielę.

Wszystkim życzymy powodzenia w organizacji i zapraszamy na www.cracowweddings.com

Na podstawie artykułu Your Wedding Company