CracowWeddings

www.cracowweddings.com

Angelika +48 504 017 311
Piotr +48 721 764 000

Wesele w Krakowie

7 czerwca 2009

herb-na-bramie-florianskiejKraków ? miasto artystów i zakochanych, historycznych zabytków i nowoczesnej architektury, miasto kultury i zabawy. Po prostu magiczne miejsce.

Tu wiele rzeczy jest możliwych ? spacer po zabytkowych uliczkach miasta, przejażdżka stylową dorożką, odwiedziny na zamku królewskim, kolacja w wyśmienitej restauracji, a potem zabawa do białego rana w jednym z krakowskich klubów. Muzea, galerie, wystawy, sklepy, kawiarnie, puby i restauracje ? to tylko część z atrakcji jakie oferuje dla wszystkich królewskie miasto Kraków. Dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie tylko aby ciekawie spędzić weekend, ale także aby urządzić ślub i przyjęcie weselne swoich marzeń.

Krakowskie kościoły

Na terenie Krakowa znajduje się ponad 120 kościołów rzymskokatolickich, więc jest w czym wybierać… Większość z tych usytuowanych w centrum, to zabytkowe budowle z bogatymi, pięknymi wnętrzami. Wchodząc do środka od razu wyczuć można podniosłą atmosferę ale zarówno ci, którzy bardziej cenią prostotę i nowoczesny styl, jak i ci, którzy marzą o ślubie w przytulnym, małym kościółku, w Krakowie również znajdą odpowiednie miejsce na ceremonię ślubną.

Tradycyjne wesele

Kraków obfituje w tak wiele różnorodnych miejsc, gdzie można zorganizować niezapomniane przyjęcie weselne, że trudno jest nie zadowolić nawet najbardziej wymagające Pary Młode.
Mogą to być pałacowe wnętrza, gdzie zorganizować można bardzo wytworne, eleganckie i stylowe przyjęcie. Przestronne wnętrza XVIII i XIX-wiecznych pałaców, otoczone, starymi, bajkowymi ogrodami. Piękne balowe sale, pałacowe komnaty, obszerne tarasy i nastrojowe sale kominkowe i myśliwskie. A latem ? zabawa do rana na świeżym powietrzu pod namiotem w pałacowym parku. To wszytko sprawi, że będzie to niezapomniane przyjęcie dla każdego z gości.

Jeśli przyjęcie ma się odbyć w bardziej nowoczesnym stylu, polecamy krakowskie restauracje w samym sercu Starego Miasta lub w niektórych hotelach, usytuowanych w centrum albo w zacisznej okolicy. Wspaniałe aranżacje, komfortowo urządzone wnętrza i dokonała obsługa ? to tylko nieliczne atuty tych miejsc. Do tego należy dorzucić wyśmienitą kuchnię i wyrafinowane smaki potraw polskich i międzynarodowych, aby uzyskać przepis na udane przyjęcie.

A może przyjęcie w tradycyjnym, staropolskim stylu? Kraków dysponuje wspaniałymi karczmami i restauracjami urządzonymi w ludowym stylu. Drewniane ławy, haftowane obrusy, obsługa w strojach ludowych i tradycyjne, wyśmienite polskie jadło ? takie przyjęcie może stanowić nie lada atrakcję nie tylko dla zagranicznych gości.

Kraków to miejsce niezwykłe, pełne magicznych zakątków, wspaniałych restauracji, wystawnych pałaców i zacisznych zajazdów. Gdy odnajdziecie już miejsce odpowiadające waszym potrzebom i wyobrażeniom, warto zatroszczyć się o inne szczegóły tego wyjątkowego dnia.

Wesele z pomysłem

Każda Para Młoda marzy, aby ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla nich samych, ale przede wszystkim dla ich Gości weselnych i aby nie minął bez echa szybko przez wszystkich zapomniany. Dlatego warto jest zadbać o jakieś atrakcje podczas przyjęcia.

- dla wielbicieli kina proponujemy pokaz filmowy pod gołym niebem, urządzony w ogrodzie lub specjalnie do tego przygotowanym miejscu. Repertuar powinien być dobrany do charakteru uroczystości, a więc coś lekkiego, trochę miłosnego, miłego dla oka i ucha. Można także nakręcić swój własny film czy przygotować prezentację zdjęć, która będzie historią Pary Młodej, a po latach stanowić będzie wspaniałą pamiątką tego wyjątkowego dnia.

- dla miłośników wina polecamy przygotowanie degustacji podczas wesela. Wino oczywiście powinno być wcześniej dobrane do menu całego przyjęcia, a prezentacja poszczególnych win powinna być przeprowadzona przez profesjonalnego kipera win

- dla wielbicieli sztuki kulinarnej warto przygotować krótki pokaz przyrządzania jakiś mniej znanych, egzotycznych potraw. Może to być mistrz kuchni japońskiej przygotowujący na oczach Gości wyśmienite sushi, czy też specjalista od kuchni indyjskiej, hawajskiej czy wegetariańskiej

- dla amatorów sztuki i rozrywki proponujemy występ grupy artystów, którzy uświetnią uroczystość pokazem tańca, bądź to ludowego, towarzyskiego czy egzotycznego. Może to być występ artysty śpiewającego, pokaz iluzjonistyczny, występ kabaretu czy np. zatrudniony karykaturzysta, który podczas przyjęcia będzie wykonywał dla Gości pamiątkowe portrety. Pamiętajmy jednak, aby przy doborze tego typu atrakcji sprawdzić wcześniej zatrudnianą osobę, abyśmy nie musieli się potem wstydzić przed Gośćmi za amatorski występ ?pseudo-artysty?

- dla najmłodszych ? jeśli spodziewacie się wielu dzieci na przyjęciu, warto zapewnić im ciekawe zajęcie. Może to być występ zabawnego clowna, magika czy aktora kukiełkowego. Można również przygotować dla nich specjalne, osobne miejsce, gdzie będą miały do dyspozycji przystosowane do ich potrzeba siedzenia, a także zabawki, coś do rysowania, gry planszowe. Dzieci nie będą się wtedy nudzić, a rodzice będą Wam wdzięczni za chwilę spokoju i możliwość zabawy w gronie dorosłych.