CracowWeddings

www.cracowweddings.com

Angelika +48 504 017 311
Piotr +48 721 764 000

Filmy ze ślubem w tle

11 września 2009

cztery-wesela-i-pogrzeb1Ponieważ kończy się lato, przed nami dłuższe jesienne wieczory przedstawiamy propozycję paru filmów ze ślubem w tle. Polecamy je przede wszystkim tym, którzy planują organizację własnego przyjęcia weselnego w najbliższym czasie. Można podpatrzeć ciekawe pomysły, dowiedzieć się czego się wystrzegać oraz tego, czego w przed dzień ceremonii można spodziewać się ze strony swoich bliskich - przyjaciół, rodziny czy narzeczonego…. Na wszystko spójrzmy jednak z przymrużeniem oka.

1. 27 sukienek reż. Anne Fletcher
W szafie Jane wisi 27 sukienek - pamiątki po 27 ślubach, na których była druhną, ale ona sama jest ciągle singielką bez perspektyw na własny, wymarzony dzień. Wtedy w jej życiu pojawia się pewien cyniczny dziennikarz i jak to w filmach bywa…

2. Absolwent reż. Mike Nichols
Klasyczny przypadek uciekającej sprzed ołtarza panny młodej, co u nas niezwykle rzadko się zdarza, w Stanach jak widać po ilości filmów, gdzie taki przypadek ma miejsce, jest to niemal nagminna praktyka :).

3. Cztery wesela i pogrzeb reż. Mike Newell
Zatwardziały kawaler, nawiasem mówiąc przesłodki Hugh Grant bywa wraz z grupą przyjaciół na tytułowych uroczystościach aż pewnego dnia spotyka Amerykankę, która zdobywa jego serce.27-sukienek1absolwent1cztery-wesela-i-pogrzeb2

4.Gnijąca panna młoda reż. Tim Burton
Film powstał na podstawie XIX-wiecznej rosyjskiej legendy, o mężczyźnie, który w dzień swego ślubu przez przypadek nasuwa obrączkę na palec zmarłej “panny młodej”, która od tej chwili uważa go za swojego przyszłego męża.

5. Kill Bill reż. Quentin Tarantino
Ślub w wersji bez wesela z tej prostej przyczyny, iż trudno się weselić kiedy pan młody leży podziurawiony a panna młoda zapada w śpiączkę. Bardzo krwawo.

6. Mąż fryzjerki reż. Patrice Leconte
Zarówno oświadczyny jak sam ślub są w tym filmie bardzo niezwykłe, za to miłość jak się przekonujemy bardzo głęboka.gnijaca-panna-mloda1kill-bill1maz-fryzjerki1

7.Mój chłopak się żeni reż. P. J. Pogan
Bohater wybiera młodszą. Mimo fatalnego słuchu powodującego niemiłosierny fałsz podczas konkursu karaoke…może dlatego że starsza okazała się za słabą sprinterką?

8. Ojciec panny młodej reż. Charles Shyer
Steve Martin wyznający zasadę, iż miłość owszem - jest piękna, ale tylko do czasu kiedy nie spotyka jedynej córki.

9. Powiedz tak reż. Adam Shankman
Rzecz ma się raczej o przygotowaniach do uroczystości, bo finału w postaci ślubu i wesela w filmie nie zobaczymy.moj-chlopak-sie-zeni1ojciec-panny-mlodej1powiedz-tak1

10.Słoneczny Patrol - ślub na Hawajach reż. Douglas Schwartz
Mitch (David Hasselhoff) i Allison chcą wziąć ślub na Hawajach. Jednak Mitchowi znowu grozi niebezpieczeństwo - jego największy wróg - Manson, zamierza go zamordować! Na szczęście ratownik jak zawsze może liczyć na wsparcie swoich przyjaciółek z patrolu :).

11. Ślubne wojny reż. Gary Winick
Przygotowania do wymarzonego ślubu wyzwalają w dwóch najlepszych przyjaciółkach prawdziwe bestie - rozpoczyna sie autentyczna ślubna wojna!

12. Testosteron reż. Tomasz Konecki i Andrzej Saramonowicz
Akcja toczy sie na weselu, choć w tym przypadku sam ślub nie doszedł do skutku. Porzucony Piotr Adamczyk w roli pana młodego pocieszany jest przez mocne męskie grono i rzekę mocnych trunków.sloneczny-patrol1slubne-wojny1testosteron1

13.Uciekająca panna młoda reż. Garry Marshal
Film z gatunku thrillera weselnego, przez cały czas się denerwujemy i zastanawiamy - uda się wreszcie czy nie uda…

14. Wesele reż. Andrzej Wajda
Film z 1973 - klasyka polskiego kina w wykonaniu plejady gwiazd filmu, z Ewą Zientek i Danielem Olbrychskim w rolach głównych. Wesele Pana Młodego, który jest inteligentem, z Panną Młodą, pochodzącą z chłopskiej rodziny. W wesoły gwar weselnej biesiady niepostrzeżenie wsącza się aura niesamowitości.

15. Wesele reż. Wojciech Smarzyński
Tym razem również po polsku…wspaniały przykład tego jak zamiast “i żyli długoi szczęśliwie” po samym akcie ślubu wszystko dzieje się wręcz odwrotnie - zaczyna się sypać i walić.uniekajaca-panna-mloda1wesele-rez-smarzowski1zielona-karta1

16.Zielona karta reż. Peter Weir
Komedia o tym, co może się zdarzyć, gdy dwoje zupełnie sobie obcych ludzi mówi sakramentalne tak, uważając, że już nigdy więcej się nie spotkają.