CracowWeddings

www.cracowweddings.com

Angelika +48 504 017 311
Piotr +48 721 764 000

Ślubne trendy 2010, cz.1

19 października 2009

woalka-na-slubPrzewidywane światowe trendy ślubne wiążą się oczywiście ściśle (w jeszcze bardziej wyraźny sposób niż w tym roku) z wpływem ekonomii i kryzysu na wszystko co nas otacza. Trzeba jednak pamiętać że pieniądze nie są jedynym czynnikiem wpływającym na tegoroczne trendy ślubne. Niezwykle istotny jest również fakt, iż pary planujące ślub (również polskie pary, co jest bardzo widoczne), stają się coraz bardziej kreatywne i nie boją się wybierać unikalnych i oryginalnych sposobów na organizację swoich ślubów i przyjęć weselnych.
Najważniejsze trendy ślubne roku 2010 to:
1.  Przyjęcia ?na tyłach domu?
W Polsce niestety nie bardzo się sprawdzą (chociaż jak najbardziej są możliwe o ile ktoś posiada wystarczająco przestronny ?tył domu? :)).
Trend ściśle związany ze światowym kryzysem finansowym. Podejście ekonomiczne oznacza nie tylko potrzebę oszczędzania, to również poczucie winy z powodu wydawania dużych sum pieniędzy.

Takie przyjęcie jest nie tylko tańsze, pozwoli również wprowadzić bardzo osobistą i intymną atmosferę dla całego wydarzenia. Wesele w ogrodzie pozwoli gościom poczuć się swobodnie i ?na luzie?. Poza tym przyjęcie w stylu piknikowo-grillowym będzie pasowało dużo bardziej jeżeli urządzimy je w domowym ogródku niż na przykład w restauracji z tarasem.
slub-w-domudziewczynki-na-slubieslub-w-ogrodzie2przyjecie-w-domudomowe-przyjeciewesele-w-domu
2.  Prezenty dla gości w stylu ?zrób to sam?
Prezenciki dla gości to na świecie niemal obowiązkowy element przyjęcia weselnego. Potrafią jednak stanowić niemały wydatek, zwłaszcza przy dużej ilości gości. Światowe trendy na kolejny rok mówią ? zróbcie je sami! Dzięki temu będą jeszcze bardziej ?personalne? i mogą być znacznie tańsze niż te kupowane.
prezenty-slubneprezenty-dla-gosci-slubnychprezenty-na-weselu
3.  Woalki
Jeden z najnowszych hitów mody ślubnej to woalki. Polki potrafią wyprzedzić światowe trendy, w tym roku kilka razy widziałam Pannę Młodą w woalce :). Taki staromodny welon łączy się często z przypiętym do niego elementem z biżuterii, kwiatem lub piórami. Woalka pozwala zaprezentować nieco ?dramatyczny?, spektakularny wizerunek, to może być wspaniałe urozmaicenie i odskocznia dla zwykłych welonów.
welon-slubnypanna-mloda2woalkawelontrendy-2010
birdcage-veil
Przygotowane na podstawie artykułu Niny Callaway