CracowWeddings

www.cracowweddings.com

Angelika +48 504 017 311
Piotr +48 721 764 000

Ślubne trendy 2010, cz.2

19 listopada 2009

blue-bridesmaid-dress1Kontynuując temat przyszłorocznych (2010) światowych trendów ślubnych wyróżnić można z pewnością poniższe. Przypomnijmy jednak iż to co najbardziej widoczne na świecie (również u nas) to fakt, iż przyszłe Pary Młode stają się coraz bardziej kreatywne i nie boją się wybierać unikalnych i oryginalnych sposobów na organizację swoich ślubów i przyjęć weselnych.

4. Koniec zwyczajowego roku narzeczeństwa

Jako że rok to doskonały okres czasu na organizację ślubu i przyjęcia weselnego (i takie założenia można spotkać najczęściej w przeróżnych harmonogramach przygotowań ślubnych), z pewnością nie jest to czas obligatoryjny :). Część par wybierze szybką ucieczkę z ukochanym na przykład za granicę, lub skromny i mało skomplikowany ślub w gronie kilku najbliższych osób, część natomiast wydłuży okres przygotowawczy. Oba sposoby mają wiele zalet ? krótkie narzeczeństwo oznacza brak ?zmęczenia tematem? ślubu i często oszczędności dzięki wyeliminowaniu wielu mniej istotnych elementów tego wydarzenia. Długie narzeczeństwo pozwala natomiast zmniejszyć stres wydłużając w czasie wykonanie poszczególnych zadań związanych z przygotowaniami. Jest również czas na zebranie na ten cel większych oszczędności.

5. Suknie druhen

Przez ostatnich kilka lat Panny Młode wybierały dla swoich druhen styl ich sukienek, kolor i materiał, jednym słowem decydowały o tym jak suknie mają wyglądać, pozwalały jedynie druhnom na wybór kroju dopasowanego do ich sylwetek.
bridesmaid_dressRok 2010 pozwala druhnom na wiele więcej. Panna Młoda wybiera jedynie kolor, o całej reszcie mogą decydować druhny. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko zdjąć ten ciężar z barków Panny Młodej (ma ich przecież wystarczającą ilość podczas przygotowań przedślubnych), ale również daje pewność że druhny wybiorą suknie, które im się podobają i będą mogły założyć je jeszcze niejeden raz. Trzeba tylko pamiętać o informacji jak bardzo formalna powinna być suknia. Niespecjalnie będą bowiem wyglądały obok siebie dwie druhny, z których jedna nosi kreację w stylu plażowej sukienki a druga długą suknię wieczorową.

6. Suknie bez ramiączek carolina-herrera-wiosna-2010

Z pewnością powiecie ?To nie jest trend ślubny 2010 roku!? i będziecie miały rację. Suknie ślubne odsłaniające ramiona stały się niezwykle popularne w przeciągu ostatnich kilku lat. I chociaż mimo wszystko więcej Panien Młodych wybiera rękawy, rękawki i ramiączka itp., to jednak suknie ślubne odsłaniające ramiona staną się dominującym trendem w najbliższej przyszłości.
wedding-dresses-20107. Kolory
Monochromatyczne palety ? nie oznacza to przytłumionych i nudnych kolorów, raczej szeroką gamę (różne odcienie i natężenie) jednego koloru. Najmodniejsze są żywe kolory: pomarańcz, żółty, zielony i różowy. Kolory metaliczne: złoto, srebro, miedź i niebieskoszary. A dla odważnych również kolor czarny?

Przygotowane na podstawie artykuły Niny Callaway