CracowWeddings

www.cracowweddings.com

Angelika +48 504 017 311
Piotr +48 721 764 000

Oświadczyć się i już!

7 maja 2011

Sliding the engagement ring on

Maj sprzyja rozkwitowi uczuć i dojrzewaniu decyzji o wspólnej przyszłości. Wielu panów właśnie w tym miesiącu pragnie oświadczyć się swoim wybrankom.

Oczywiście samo podjęcie decyzji nie wystarczy trzeba jeszcze pokonać obawy, związane z możliwością odrzucenia oświadczyn, co zdarza się naprawdę dość rzadko oraz wszystko odpowiednio przygotować.

Oświadczyny bywają różne, czasem bardzo proste i spontaniczne, czasem niezwykle spektakularne i szczegółowo zaplanowane,  czasem romantyczne, czasem oficjalne… - właściwie ile par tyle oświadczyn, bo każdy człowiek jest inny, a w zestawieniu z innym niezwykłym człowiekiem każda para i tym samym oświadczyny są niepowtarzalne.

O czym mężczyzna powinien pamiętać przygotowując się do oświadczyn:

- o tym co lubi przyszła narzeczona: jakie kwiaty, jaką biżuterię – pozwoli to uniknąć obdarowania skromnej dziewczyny pierścieniem wielkości sygnetu, a amatorki stokrotek bukietem róż

- jaką jest osobą: czy jest spokojna, czy dynamiczna, bardziej spontaniczna czy zamknięta w sobie – łatwiej wtedy wybrać odpowiednie miejsce i otoczenie, aby dziewczynie z lękiem wysokości nie oświadczać się np. w balonie;)

- czy ceni sobie tradycję czy nowoczesność: można wtedy zdecydować czy wybrać kwiaty, pierścionek z brylantem i klękanie na kolano czy raczej szukać bardziej nietypowych i ekstremalnych sposobów na oświadczyny

- kiedy będzie odpowiedni moment: nie należy na oświadczyny decydować się w okresie  intensywnej pracy czy stresów w szkole, czasu egzaminów i sesji lub trudnych sytuacji zdrowotnych i to zarówno w życiu wybranki jak i oświadczającego się.

romantyczne oświadczynyNajtrudniejsze jest znalezienie tej jednej jedynej wybranej i ukochanej drugiej połowy, oświadczyny, zaręczyny i ślub są już tylko kwestią wybrania odpowiedniego momentu i oprawy.

Jeśli brak nam pomysłu w jaki sposób się oświadczyć lub czasu na ich odpowiednie przygotowanie zawsze można skorzystać z pomocy portali tematycznych lub po prostu zwrócić się do konsultantów ślubnych.