CracowWeddings

www.cracowweddings.com

Angelika +48 504 017 311
Piotr +48 721 764 000

Za zdrowie!

10 lipca 2011

Close-up of an handsome businessman holdng a glass of champagneWznoszenie toastów na weselu nadal jest dość popularne. Dzięki niemu można podziękować za przybycie gości, pokazać atuty Młodej Pary, złożyć życzenia, zabawnie wspomnieć o przygodach z narzeczeństwa lub wznieść kielichy za dobrą, zgodną i szczęśliwą przyszłość Młodych.

Treść toastu może być poważna lub wesoła, toast może być wzniesiony o każdej porze uroczystości oraz przez każdego z uczestników weselnej zabawy. Są jednak pewne reguły wznoszenia toastów, które porządkują kolejność wznoszenia oraz sprawiają, że pozostali goście nie nudzą się podczas ich wygłaszania:
- pierwszy toast powinien wznieść ojciec panny młodej,
- następny w kolejności zabiera głos Pan Młody lub jego ojciec, 
- w dalszej części wesela kolejne toasty wznoszą świadkowie oraz seniorzy obu rodzin,
- toast nie powinien być za długi, nudny, patetyczny,
- powinien płynąćwprost z serca wznoszących je osób
- odwoływać się do właśnie tej jednej, konkretnej Pary
- wspomnieć o czymś, co lubią Młodzi, ich wspólnej pasji, czymś, co ich wyróżnia.

celebration toast with champagneStyl i ton wypowiadanych toastów często zależy od atmosfery wesela, temperametu i dowcipu osób go wznoszących, no i pory jego wygłaszania;) Im bliżej świtu tym ton toastów bywa radośniejszy a tematyka bardziej pikantna,  często wierszowana.

Warto wspomnieć, że toast jest również sposobem na przełamanie pierwszych lodów, a jak wiadomo nic tak w tym nie pomaga jak śmiech i alkohol. Dobrze dobrany dowcip wywoła uśmiech i osłodzi najmocniejszy trunek. Wiele gotowych pomysłów na dobry toast można znaleźć w internecie lub różnego rodzaju księgach toastów. Jednak nie ma nic cenniejszego i bardziej zapadającego w pamięć Nowożeńców i gości niż oryginalny, wymyślony jedynie dla danej Pary toast.  Życzymy zatem powodzenia niepospolitej inwencji w tworzeniu wspaniałych i niepowtarzalnych toastów!