CracowWeddings

www.cracowweddings.com

Angelika +48 504 017 311
Piotr +48 721 764 000

Przyjęcie zaręczynowe - tak czy nie?

11 sierpnia 2011

Proposal silhouetteA dlaczego nie? Choć dawno już minęły czasy proszenia o rękę ojca dziewczyny, czarnych polewek, klękania i całowania po rękach teściowej, to jednak zwyczaj urządzania przyjęć zaręczynowych nadal pozostał. Przyjęło się ten etap oficjalnych zaręczyn u rodziców przyszłej panny młodej odbywać po intymnych zaręczynach narzeczonych. 

Zazwyczaj dziewczyna i chłopak wcześniej mówią swoim rodzicom o oświadczynach, a dopiero potem rodzice dziewczyny przygotowują uroczysty obiad lub kolację, na której z reguły jest obecny wybranek dziewczyny;), rodzice obojga, ewentualnie rodzeństwo, czasem również dziadkowie, ciotki. Współcześnie przyjęcie równie dobrze może się odbyć w domu wybranki, jak i restauracji. Nie trzeba więc stresować się specjalnym sprzątaniem i gotowaniem w domu.
Co przyszły narzeczony, poza eleganckim wyglądem, olśniewającym uśmiechem i dobrym humorem, powinien przygotować?:
- zgodny z gustem przyszłego teścia alkohol (whisky, gin, dobra wódka)
- ulubione kwiaty dla przyszłej teściowej
- mały bukiecik dla Narzeczonej
- jeśli będzie babcia, to również kwiaty dla babci  
W ŻADNYM WYPADKU NIE WOLNO SIĘ SPÓŹNIĆ!

Nie ma żadnego standardowego tekstu oświadczyn i z pewnością nigdy taki nie powstanie. Zbyt wiele czynników ma na to wpływ.
Jednak należy starać się mówić płynnie i wyraźnie, można mówić w imieniu swoim i Narzeczonej np. jak wiecie postanowiliśmy się zaręczyć…
A kiedy? no cóż, w odpowiednim momencie: można cel swojej wizyty przedstawić już na początku, po krótkiej wymianie grzeczności, można poczekać do pierwszego toastu, jeśli do obiadu będzie serwowany alkohol lub poczekać do deseru.

Tekst oświadczyn nie musi być “poetycki i górnolotny”! Wystarczy kilka zdań, które w jasny sposób przedstawią zamiary przyszłego zięcia. Pokażą, jak ważna jest dla niego wybranka, że ją kocha i zrobi wszystko, aby ich wspólne życie było szczęśliwe. Party Table

Po chwili na takie oświadczyny odpowie zapewne Głowa Rodziny, czyli Ojciec naszej wybranki, wyrażając swoją zgodę  lub  zasypując przyszłego zięcia uzupełniającą serią pytań;)
Chłopak, którego oświadczyny zostaną przyjęte przedstawia oficjalnie swoją wybrankę własnym rodzicom.
Po zaręczynach dziewczyna to Narzeczona a chłopak Narzeczony.