CracowWeddings

www.cracowweddings.com

Angelika +48 504 017 311
Piotr +48 721 764 000

Podziękowania dla rodziców

17 października 2011

cookie words

 

Chyba wszystkie Młode Pary zastanawiają się jak podziękować rodzicom podczas wesela. Wszyscy zastanawiają się co podarować rodzicom? W którym momencie? Czy zagrać specjalną piosenkę? I którą wybrać?


Najczęściej pary decydują się na kwiaty i „Cudownych rodziców mam” i nie ma w tym nic złego. Nie trzeba też zrażać się tym, iż to oklepane i niemodne. Jeśli naszych rodziców to ucieszy i właśnie takie mają oczekiwania, nie  trzeba koniecznie grać Chopina i zamawiać portretów u znanego malarza. Każdy z nas, stanowi w jakimś sensie cząstkę swoich rodziców i czuje, jakie to podziękowanie powinno być. Przede wszystkim szczere i po prostu od serca. Państwo Młodzi powinni dziękować wspólnie, przemawiać wyraźnie, niezbyt późno (aby i rodzice i goście nie byli jeszcze zbyt zmęczeni) i nie za długo.
A co podarować? W zależności od poczucia humoru, zasobności portfela i … mogą to być wspólne zdjęcia Młodej Pary z okresu dzieciństwa, narzeczeństwa itp., bilety na jakieś wydarzenie, o którym rodzice zawsze marzyli, rękodzieła wykonane przez Młodych itd.
Czasem pojawia się pytanie czy trzeba dziękować rodzicom? Oczywiście, że nie trzeba, nie ma takiego obowiązku. Jeżeli rodzice sobie wyraźnie tego nie życzą lub Państwo Młodzi mieliby być bardzo zdenerwowani wystąpieniem, nie trzeba tego robić. Jednak element ten jest wpisany w tradycję większości polskich wesel. Jest też bez wątpienia elementem miłym rodzicom, więc nie rezygnujmy z niego bez zastanowienia.