CracowWeddings

www.cracowweddings.com

Angelika +48 504 017 311
Piotr +48 721 764 000

Magia kwiatów

27 czerwca 2012

biala-margaretka

Każdej barwie i każdemu z kwiatów przypisane jest pewne znaczenie. Zazwyczaj nie wgłębiamy się w to, jakie treści niosą z sobą poszczególne kwiaty, a przy zakupie skupiamy się głownie na ich wartości estetycznej. Jednak dzień ślubu jest dniem wyjątkowym.Nie radzimy oczywiście ślepo trzymać się znaczeń kwiatów, ale warto wiedzieć, co symbolizują wybrane przez nas kolory i rodzaje kwiatów?
Czerwony - to barwa ludzi płomiennych, namiętnych, pewnych siebie, ludzi kochających i kochanych, których rozpala nie wygasający ogień, to symbol miłości, namiętności i ciepła. Czerwień kojarzona jest również z władzą, ponieważ jest to kolor królewski.
Biały - jest kolorem ludzi niewinnych, czystych, młodych i świeżych, to barwa dobra, biel w połączeniu z innym kolorem rozjaśnia go i wzmacnia jego pozytywna aurę.
Fioletowy - jest barwą niezwykle modną w ostatnich czasach, to przygaszona czerwień kojarzona z rozkwitem, a nawet śmiercią. Fiolet to również kolor zadumy i pewnego sentymentalizmu. Nie należy utożsamiać go tylko z żałobą, jaką symbolizuje w chrześcijaństwie. To idealna barwa dla ludzi często spoglądających wewnątrz siebie, delikatnych i zamyślonych.
Zielony - to symbol życia, zdrowia, rozkwitu, zieleń to ziemia wraz z jej bujnością i urodzajem, to witalność i pomyślność.
Żółty - jest kolorem zazdrości i zawiści, ale to również barwa słońca powołującego do życia, kolor złoty symbolizuje bogactwo i dobrobyt.
Błękitny - oznacza wolność, swobodę, szczęście i spokój, to barwa nieba symbolizującego przepych i splendor, kolor błękitny podobnie jak biały często utożsamiany jest z czystością i prawdą. Niebieska barwa oznacza wierność i chęć bycia z kimś całe życie.
Rudy - o czym nie każdy wie symbolizuje ciemność i kłamstwo, to barwa szaleństwa i diabła. Pomarańczowy natomiast jest symbolem małżeństwa, gościnności, życzliwości.
Różowy - oddaje wdzięk, radość, pogodę ducha. Różowy bukiet jest oznaką szczerej sympatii, przyjaźni i oddania.
Azalia - oddaje podziw i cnotliwość;
Bez - jest symbolem miłości i młodzieńczość;
Frezja - uosabia radość, delikatność i szacunek;
Goździk - symbolizuje czystość;
Kalia - symbolizuje nieszczęście i smutek, jednakże z pompą wraca do bukietów ślubnych;
Kamelia - to znak niewierności, zdaje się mówić ?wciąż szukam innego?
Lilia - oddaje piękne i czyste uczucie;
Margaretka - to symbol piękna, które krzywdzi;
Róża - to bezwarunkowa miłość;
Storczyk - oznacza doskonałość i stałość, a także zmysłowość w związku;
Tulipan - piękny symbol radości i sławy.

baccara bez-tapety-zdjecia-nb34263 cancun1 gozdzik kwiatowy-kwiaty-zolty-tulipan-tulipany_3306055 biala-margaretka1