CracowWeddings

www.cracowweddings.com

Angelika +48 504 017 311
Piotr +48 721 764 000

Fasony sukien ślubnych

4 sierpnia 2012

suknie ślubne CracowWeddings

Często podczas zakupów sukni, szczególnie na początku procesu;), zastanawiacie się jaki to fason empire, a jaki princessa. No i to co najważniejsze jaki fason będzie dla nas odpowiedni.
Przeglądają czasopisma, strony internetowe czy oglądając filmy przyszła Panna Młoda tworzy sobie obraz swojej idealnej sukni ślubnej.

Jednak niezwykle często okazuje się, że wymarzony model po prostu do nas nie pasuje. Albo nas skraca, albo pogrubia, albo wyglądamy zbyt dziecinnie lub zbyt strojnie. Dlatego właśnie tak ważne jest przymierzenie kilku fasonów i ich właściwy dobór do naszej sylwetki. Warto przymierzyć nawet 100 sukien, aby mieć pewność, że wybraliśmy tę wymarzoną i najlepiej do nas dopasowaną
Styl Empire, to odcinana pod biustem suknia, szyta z miękkich lejących się materiałów. Model ten świetnie wygląda z długimi, rozszerzanymi rękawami. Styl Empire pozwala na sprytne ukrycie brzuszka. Korzystny także dla niskich Pań, którym długa linia sukni i podniesiona talia, doda kilku centymetrów.
Inną możliwością jest styl Princessa, czyli rozkloszowana suknia, często połączona z trenem. Francuskie cięcia świetnie modelują sylwetkę sprawiając że suknia wygląda doskonale nawet na pełniejszych kształtach. Długie linie szwów wydłużają sylwetkę.
Tradycyjnym modelem jest klasyczny zestaw, składający się z gorsetu i spódnicy. Model szczególnie odpowiadający Paniom średniego wzrostu i wysokim, o wyraźnej talii. Gorset jest mocno dopasowany, a rozkloszowany dół sukni, sprawia wrażenie sukni księżniczki, rodem z ze wspaniałego, królewskiego balu.
Litera „A” to model bardzo uniwersalny, może go nosić Pani wysoka i szczupła, ale i niewysoka i pełniejsza. Boczne  zaszewki dopasowują suknię w biuście, a brak wyraźnie odciętej talii pozwala na noszenie tej sukni również Paniom o bardziej obfitych kształtach. Model dla osób, które wolą prostsze i stonowane fasony i skromne dodatki.
Najbardziej wymagający pod względem sylwetki jest model „Syreny”. Wymaga nieskazitelnej linii bioder i bardzo płaskiego brzucha. Suknia jest dopasowana aż do kolan, po czym gwałtownie się rozszerza tworząc wrażenie wachlarza. Świetnie się prezentuje, ale warto pomyśleć o odpowiednim dobraniu szerokości i odcięcia na dole, aby móc się wygodnie poruszać i swobodnie tańczyć.
Jeśli chodzi o modę, to w każdym sezonie dominują dwa lub trzy najpopularniejsze modele, często projektanci wprowadzają specjalne dodatki i tkaniny. Oczywiście pewne modele są uniwersalne, inne wracają co parę lat w odświeżonych wydaniach. Jeśli zatem zależy nam na podążaniu za światowymi trendami warto sprawdzić, co w danym sezonie ”się nosi” do ślubu, nie zapominając jednak o doborze fasonu również z myślą o swojej sylwetce.