CracowWeddings

www.cracowweddings.com

Angelika +48 504 017 311
Piotr +48 721 764 000

Garnitury na miarę

11 marca 2013

garnitur na ślub, ślub w Krakowie, Cracow, weddingŻeby nie było:), że zapominamy o Panach, tym razem słów kilka o właściwym doborze garnituru dla Pana Młodego, bo choć pewnie o sukni Panny Młodej będzie mówiło się więcej, to nienaganny i elegancki strój Pana Młodego jest równie istotny. Zatem do dzieła!

Garnitur możemy uszyć (pod warunkiem posiadania dobrego krawca/owej) lub kupić w świetnie zaopatrzonych sklepach, co czynimy najczęściej. Szycie polecamy Panom o naprawdę nietypowych sylwetkach, gdzie np. występuje duża różnica rozmiarów pomiędzy górną a dolną partią ciała. Wszystkie mniejsze poprawki bez problemu wykona dla nas sklep.

KOLOR
Garnitur Pana Młodego powinien być w ciemniejszych kolorach: czerniach, brązach, granatach lub ciemnych szarościach. Garnitury w jasnych kolorach są dopuszczalne na letnie śluby, szczególnie na śluby na świeżym powietrzu bądź na ślub przed południem. Na ślub cywilny lub kościelny, jasne garnitury będą raczej odradzane.
Pamiętajmy również, aby kolor wybranego garnituru współgrał z kolorem sukni Panny Młodej i jej dodatkami. Do klasycznej białej sukni ślubnej świetnie będzie wyglądał garnitur w kolorze czarnym, grafitowym, granatowym, szarym, ew. srebrnym. Do sukni ślubnej w kolorze ecru lub złotym doskonale będzie pasował garnitur w kolorze pastelowym jasnym lub w odcieniach brązu.
Garnitur ślubny to kwestia dość mocno sformalizowana. Intensywne kolory, wzory czy wyraziste faktury muszą naprawdę być uzasadnione stylem całości wesela i odważną kreacją Panny Młodej. Jednak delikatny połysk garnituru Pana Młodego pozwoli mu wyróżnić się spośród gości weselnych i nada dodatkową nutkę elegancji.
Garnitur ślubny można dopełnić kamizelką, której kolor i tekstura powinna być taka sama jak garnituru.

DOPASOWANIE

1. rękawy marynarki powinny sięgać do nadgarstków
2. tylna część marynarki powinna zakrywać pośladki
3. marynarka na plecach nie powinna się marszczyć
4. po zapięciu, guziki garnituru leżą w jednym rzędzie
5. najbezpieczniej wybrać prosty krój spodni
6. spodnie nie mogą być zbyt opięte na pośladkach
7. przednia część nogawki powinna nieco przylegać  do buta
8. obcas buta powinien być zakryty w połowie przez nogawkę spodni

MATERIAŁ

Tkanina, z której wykonany jest garnitur ślubny to także kwestia bardzo istotna. Po pierwsze, nie powinien to być gruby materiał, aby Pan Młody czuł się w nim swobodnie i lekko. Ważny jest także rodzaj tkaniny - stawiajmy na naturalne tkaniny. Aby garnitur prezentował się elegancko powinien  być wykonany z wysokogatunkowej, wysokoskrętnej wełny.

DOBÓR DO SYLWETKI

wysoki i szczupły Pan Młody: dłuższa marynarka o poszerzonych ramionach, kolory raczej jaśniejsze bez prążków.
wysoki i dobrze zbudowany Pan Młody: ciemne kolory, raczej jednorzędowe marynarki o niezbyt dopasowanym fasonie
niski i szczupły Pan Młody: marynarka jednorzędowa, nisko zapinana.
niski i tęgi Pan Młody: dopasowana, jednorzędowa marynarka w ciemnym kolorze.

sylwetka

Powodzenia!