CracowWeddings

www.cracowweddings.com

Angelika +48 504 017 311
Piotr +48 721 764 000

Podziemne wesele

4 listopada 2013

wesele w Wieliczce

Czy to możliwe? Ależ naturalnie. W dzisiejszych czasach niemal wszystko jest możliwe - ślub pod wodą, ślub w powietrzu, ślub w kosmosie. Pozostaje tylko kwestia dobrej organizacji takiej “nieco” nietypowej uroczystości  no i poniesienie odpowiednich kosztów. Wesela w Wieliczce cieszą się sporym zainteresowaniem i to nie tylko ze względu na nietypowość miejsca - choć bale na głębokości 130 m nie zdarzają się znowu tak często, ale przede wszystkim ze względu na jej piękno. Nigdzie nie ma tak pięknych sal, solnych żyrandoli, posadzek czy zapierającej dech kaplicy jak w Wieliczce. Monumentalne schody, po których schodzą do kaplicy Państwo Młodzi tworzą niepowtarzalną oprawę ceremonii. Nie bez przyczyny Wieliczka została wpisana  przez  UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego już w 1978 roku.

W kopalni można zorganizować naprawdę duże przyjęcia nawet na 200-300 osób, jak i te nieco skromniejsze na 80-100 osób. Warto jednak pamiętać o małej niedogodności, związanej ze zwiezieniem Gości pod ziemię i późniejszym ich powrotem. Zjazd odbywa się bowiem turami i zajmuje nieco czasu. Powrót już zupełnie bez przeszkód w zasadzie na życzenie Gości. Za to nie potrzeba klimatyzacji, bowiem temperatura w kopalni utrzymuje się na poziomie 14-16 stopni, a  romantyczny nastrój gwarantowany.

Na jesienno zimowe wesela Wieliczka może być całkiem ciekawym pomysłem. W naszej galerii wesele Ani i Frederika, które pewnej niezwykłej grudniowej soboty miałyśmy przyjemność  koordynować:)