CracowWeddings

www.cracowweddings.com

Angelika +48 504 017 311
Piotr +48 721 764 000

Karnawałowy zawrót głowy

7 stycznia 2014

2242_49017992566_3017_n

Zawsze przy okazji rozpoczęcia karnawału nachodzi mnie myśl, że to doskonały czas na naukę tańca dla przyszłych nowożeńców. A powodów jest co najmniej kilka: po pierwsze zazwyczaj do ślubu pozostało jeszcze sporo czasu (szczyt sezonu to okres późnej wiosny i lata) można zatem próbować bez spięcia czasowego; po drugie w trakcie karnawału odbywa się wiele imprez, potańcówek i bali, na których możecie bez skrępowania trenować najróżniejsze figury i kroki; no a po trzecie w razie trudności możecie zwrócić się po pomoc do profesjonalnej szkoły tańca czy indywidualnego instruktora.

Każda para niezwykle przeżywa swój pierwszy taniec i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Występują publicznie, przed, zwykle dość licznym, audytorium a w dodatku w swoim najważniejszym dniu w życiu, kiedy pragnie się, aby wszystko było doskonałe. Pamiętajcie jednak, że przede wszystkim oglądają Was przyjaciele i rodzina, a więc osoby, które Was kochają i lubią, zatem nawet drobne potknięcia nie będą tutaj roztrząsane. Zbyt duży stres nie wpływa dobrze na wyczucie rytmu i odtwarzanie zapamiętanej choreografii;).

Aby zatem wypaść dobrze trzeba po prostu dobrze się przygotować. Jeśli lubicie tańczyć i stawiacie na spontaniczność, możecie po prostu zatańczyć to, co zwykle na imprezach w klubach czy na prywatkach. Jeśli przygotowaliście specjalny układ, trzeba dobrze go wcześniej przetrenować. A jeśli w ogóle nie lubicie tańczyć lub po prostu przychodzi Wam to z trudnością, może warto wziąć kilka lekcji w szkole tańca?

Dla mnie osobiście każdy taniec na weselach naszych par jest niezwykły, ma swój osobny czar i wyraz. Oglądałyśmy już przepięknie odtańczone klasyczne walce, śmieszne układy z niespodzianką, spontaniczne i naturalne “dwa na jeden” czy wręcz specjalne przygotowane na tę okazję pokazy w strojach odpowiednich do wybranej muzyki. Zdecydujcie się na taki pierwszy taniec, jaki po prostu Wam obojgu najbardziej odpowiada.

No i ćwiczcie rzecz jasna!  Teraz, kiedy karnawału szał!!