CracowWeddings

www.cracowweddings.com

Angelika +48 504 017 311
Piotr +48 721 764 000

Nieco tajemniczo

14 czerwca 2015

woalka-14Zakup sukni ślubnej to zazwyczaj dla Panny Młodej celebracja, święto i wspólne przeżywanie emocji z mamą, przyjaciółką, koleżanką. Wizyty w kolejnych salonach mody ślubnej, przymierzanie różnych fasonów, wzorów i w końcu tak, to jest ONA! Dobieranie dodatków nie wywołuje już takich wrażeń. Dopiero w chwili, gdy stajemy przed dylematem, co założyć na głowę Panny Młodej budzą się kolejne wątpliwości. Welon długi czy krótki, bogato zdobiony czy skromny, toczek, woalka, kryształki czy po prostu żywy kwiat.
Czasem suknia lub okoliczności wymuszają dokonanie wyboru konkretnej ozdoby, co oczywiście ułatwia sprawę. Natomiast dla Panien Młodych, które nie są zdecydowane, mamy kilka wskazówek.

Naturalnie żadna inna ozdoba nie robi takiego wrażenia jak welon, który nie zostanie już nigdy założony w żadnych innych okolicznościach. To nakrycie głowy, które ma swoją tradycję, historię i jest niezwykle efektowne. Polecamy wszystkim Pannom Młodym, które planują ślub w kościele, na łonie natury, w sukni ślubnej białej lub ecru. Welon jest jednym z elementów, które sprawiają, że czujemy podniosłość i charakter chwili.

Co jednak w sytuacji, gdy okoliczności, suknia lub gust nie sprzyjają dobraniu welonu?
Warto spróbować przymierzyć toczek lub woalkę, która od dłuższego czasu wróciła do łask mody ślubnej, kiedy już ceremonia urzędowa (coraz częściej poza USC) nie ogranicza nas do garsonki lub prostej sukienki. Rzadko mamy sposobność, by do ubioru założyć właśnie toczek lub woalkę, dlatego warto skorzystać z tej jedynej okazji w życiu i podkreślić odświętność i wyjątkowość wydarzenia. Ponadto delikatna siateczka doda Pannie Młodej niezwykłej tajemniczości, świetnie podkreśli oko (szczególnie krótka) czy też wyeksponuje owal  twarzy. Można ją połączyć z toczkiem, kwiatem (naturalnym, sztucznym, z piór) lub biżuteryjną opaską, może być prosta lub nieco zwichrzona, kończyć się w połowie twarzy lub zakrywać ją w całości - czyli daje całkiem sporo ciekawych możliwości i kombinacji.

Bywa też, że plecy sukni Panny Młodej są na tyle strojny i ciekawy, że szkoda zasłaniać go welonem.

Jeśli zaś nie czujecie się komfortowo z toczkiem lub woalką, skorzystajcie z innych form okrycia głowy przeznaczonych dla Panien Młodych, żywych kwiatów, czy też ozdób. Bądźcie otwarte i testujcie różne opcje, nie obawiając się eksperymentów. I tak nic nie jest w stanie przycmić szczęścia, które zawsze widoczne na Waszych twarzach tego wyjątkowego dnia:)